Zamówienie darmowej przesyłki kurierskiej

Wolę nadać paczkę w paczkomacie

Prosimy, zanim zlecisz odbiór książek, zapoznaj się z informacjami poniżej!

Usługa nadania przesyłki kurierskiej jest bezpłatna i dostępna w całej Polsce. Do zrealizowania odbioru, konieczny jest dostęp do zwykłej drukarki, w celu wydrukowania etykiety kurierskiej. Pamiętaj, że nie ma możliwości, żeby kurier przyjechał w dniu wypełnienia formularza lub w weekend. Etykietę kurierską otrzymasz natychmiast po wypełnieniu formularza.

Jakich książek nie przyjmujemy?
- Starszych niż z 1995 roku.
- Słowników (oprócz słowników języka angielskiego)
- Leksykonów
- Encyklopedii (oprócz encyklopedii dla dzieci)
- Broszur, gazet, ulotek, zapisanych zeszytów, ćwiczeń
- Podręczników szkolnych, ćwiczeń
- Atlasów
- Harlequin'ów.
- Książek zniszczonych, zawilgoconych, porwanych, zamoczonych
- Książek w językach obcych.
- Książek informatycznych z zdezaktualizowaną wiedzą

Wymiary paczki
Waga paczki nie może przekraczać 20 kg. Jeśli chcesz nadać więcej niż 20 kg książek, spakuj je w dwie oddzielne przesyłki. Paczka powinna mieć regularne kształty (kwadrat, prostokąt). Wymiary paczki są bez znaczenia. Aby zapobiec zniszczeniu książek, nie mogą one znajdować się w kartonie luzem!


Wypełnij formularz zlecenia przesyłki kurierskiej

Zamiast zamawiać odbiór np. trzech przesyłek, gdzie każda z nich waży 5 kg, nadaj jedną większą paczkę o wadze 15 kg. Każda kolejna przesyłka to dla nas dodatkowy koszt. Ważne jednak, aby jedna paczka nie była cięższa niż 20 kg.Aby projekt mógł funkcjonować i się rozwijać, potrzebne są pieniądze. Pozyskujemy je ze sprzedaży części książek, które nam Państwo przysyłacie. Tego typu wsparcie nie jest obowiązkowe. To od Państwa zależy, jaki procent książek przeznaczacie na rozwój projektu. Dziękujemy :)


Chcemy, aby każdy kto przekazuje nam książki, wiedział kogo nimi wsparliśmy. Oferujemy dwie formy sprawozdań: ogólną i indywidualną. Forma ogólna to sprawozdania, które publikujemy na stronie projektu i portalu facebook. Dowiedzą się z nich Państwo o czytelniach, które otrzymały od nas książki. Sprawozdania ogólne publikujemy na bieżąco. Druga forma sprawozdania to sprawozdanie indywidalne. W chwili, gdy Państwa książki zostaną przekazane do konkretnej biblioteki, otrzymają Państwo od nas wiadomość e-mail. Z wiadomości dowiedzą się Państwo, jaka czytelnia została nimi obdarowana.