Odpowiedzi na najważniejsze pytania

Poniże znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące projektu. Jeśli jakiegoś pytania nie ma na liście, a chciałbyś je nam zadać, napisz do nas na adres info@poczytajmi.pl


- Starszych niż z 1995 roku.
- Słowników (oprócz słowników języka angielskiego)
- Leksykonów
- Encyklopedii (oprócz encyklopedii dla dzieci)
- Broszur, gazet, ulotek, zapisanych zeszytów, ćwiczeń
- Podręczników szkolnych, ćwiczeń
- Atlasów
- Harlequin'ów.
- Książek zniszczonych, zawilgoconych, porwanych, zamoczonych
- Książek w językach obcych.
- Książek informatycznych z zdezaktualizowaną wiedzą

Paczka kurierska nie może przekraczać 20 kg wagi (wymiary paczki nie mają znaczenia). Paczka paczkomatowa nie powinna ważyć więcej niż 20 kg i przekraczać wymiaru 41x38x64 cm (wysokość,szerokość,długość).

Korzystamy z usług firm zewnętrznych (InPost oraz DPD).

Zgodnie z regulaminem usług świadczonych przez większość przewoźników, kurier nie ma obowiązku kontaktować się telefonicznie przed odebraniem paczki. W praktyce jednak większość kierowców dzowni, aby upewnić się, czy osoba przekazująca paczkę, będzie w domu.

Jeśli posiadasz kilka małych paczek, to połącz je w jedno większe opakowanie (np. folią stretch lub taśmą klejącą). Kurier pobiera od nas pieniądze za każdą paczkę. Jedna większa paczka zamiast pięciu mniejszych, to dla nas duża oszczędność. Ważne, aby jedna paczka nie była cięższa niż 20 kg.

Niestety, czasem może zdarzyć się tak, że kurier nie przyjedzie w planowanym terminie. Są to sytuacje, na które nie mamy wpływu. Prosimy wtedy o kontakt na e-mail (info@poczytajmi.pl) lub poprzez stronę facebook. Na pewno uda nam się znaleźć pozytywne rozwiązanie.

Nie, w żadnym wypadku. Przyjmujemy także (a raczej przedewszystkim) książki używane w różnym stanie. Nie wymagamy książek o konkretnej wartości. Prosimy jednak, aby nie były to książki totalnie zniszczone i z roczników starszych niż 1995 rok. Za każdą pozycję serdecznie dziękujemy :)

Nie, wysyłka książek jest całkowicie darmowa.

Niestety nie jest to zależne od nas. Większość czytelni stawia wysokie wymagania odnośnie przyjmowanych książek. W większości przypadków, czytelnie wymagają literatury wydanej po 2010 roku. Przekazanie książek starszych niż z roku 1995 jest praktycznie nie możliwe.

Projekt trwa cały czas.

Administratorem projektu jest firma, którą prowadzimy razem z narzeczoną. Nazwa firmy: Poczytajmi - Vitaliia Kyryk. NIP: 5223050351, REGON: 383280729.